Industrial Centers

КРЕМЕНЧУК

Кременчук - це промислове місто, одне з найбільших в Україні. Його називають проми- словим серцем Полтавщини, так, як тут зосереджено 60 відсотків промислових підпри- ємств області. Місто входить до числа донорів бюджету України, його частина становить близько семи відсотків. Структура промисловості охоплює майже всі базові галузі, це: нафтопереробна і нафтохімічна, машинобудування та оброблення металу, харчова, легка, будіндустрія.
image1
На сьогоднішній день в місті функціонує більше 90 великих промислових підприємства, близько 50 будівельних організацій різних форм власності.
У Кременчуці багато уваги приділяється розвитку малого та середнього бізнесу. На сьогоднішній день в місті зареєстровано більше 16 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності. Торгова мережа міста налічує 953 об’єкта продажу товарів та надання послуг. В місті працює 14 продовольчих і непродовольчих ринків, близько 340-ка закладів ресто- ранного господарства, більш трьохсот об’єктів сфери послуг.
image2
image3
image4
image5

ПОЛТАВА

Полтава розташоване у східній частині області на обох берегах річки Ворскли. Основною спеціалізацію її підприємств є машинобудування, паливна, харчова, легка, деревооброб- на промисловість, виробництво будматеріалів. Місто дає майже 1/4 промислової про- дукції області.
На території міста працюють потужні бізнесові та інвестиційні структури, - «Метро», «Ве- лика Кишеня», «Фуршет», «АТБ», «Фокстрот», «Епіцентр» та інші. Цікавим для бізнес- менів є вкладання коштів у реформування та розвиток комунального та інженерного забезпечення розвитку інфраструктури міста.
Полтава – одне з екологічно найчистіших міст України. Через його центральну частину проходить русло річки Ворскла, що відноситься до річок середньої величини і впадає у Дніпро. Водна магістраль може бути також об’єктом направлення інвестицій у розвиток малої електроенергетики, зведення на її берегах туристичної інфраструктури, споруд спорту та розваг, веслувального каналу, льодового палацу, а також облаштування набе- режної зони відпочинку.
image6
 • Автоагрегатний завод
 • Бавовнопрядильна фабрика "Демітекс"
 • Завод газорозрядних ламп (ГРЛ)
 • Завод "Електромотор"
 • Завод "Хіммаш"
 • Завод "Лтава"
 • Завод "Щедрий дар"
 • Завод медичного скла
 • Корпорація "Di-Star"
 • Елемент Шість (у минулому – Полтавський алмазний завод)
 • ЗАТ Полтавський алмазний інструмент

ГОРІШНІ ПЛАВНІ

Горішні Плавні (раніше Комсомольськ) теж займають лідерські позиції серед міст Полтавської області. Значний обсяг реалізації промислової продукції забезпечується добувною промисловістю, зокрема, ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», питома вага якого у загальному обсязі реалізації промислової продукції міста складає 84,1%. Крім добувної промисловості, тут функціонують підприємства легкої та хімічної галузей, металообробка та виробництво електричного устаткування.
image7
image8
image9
У місті Горішні Плавні і надалі зберігається високий рівень участі іноземного капіталу в економічному розвитку області. Обсяг прямих іноземних інвестицій наростаючим під- сумком станом на 01 липня 2016 року становить 738,3 млн дол. США (3/4 обласного показника). Середньомісячна заробітна плата працівників за І півріччя 2016 року складає 6 028 грн.