Industry

Сьогодні на Полтавщині працює понад 400 промислових підприємств. В структурі промислового виробництва найбільша частка належить машинобудуванню, нафтогазо- видобувному комплексу, гірничодобувній та харчовій промисловості. Серед регіонів України область традиційно займає провідні позиції за обсягами реалізації промислової продукції (5 місце) та обсягам реалізації промислової продукції на одну особу (3 місце).
Найбільш потужними машинобудівними підприємствами Полтавщини є ПАТ "Крюків- ський вагонобудівний завод", ПАТ "АвтоКрАЗ", ПАТ "Кременчуцький колісний завод", ПАТ "Полтавський завод "Електромотор", ПАТ "Полтавський турбомеханічний завод", ПАТ "Кредмаш", ПАТ "Полтавамаш", ПАТ "Полтавський автоагрегатний завод", ПАТ "Тепловозоремонтний завод" та ряд інших підприємств, багато відомих як в нашому регіоні, так і за його межами.
image1
Гірничодобувна галузь представлена такими підприємствами, як Полтавський та Єрис- тівський гірничо-збагачувальні комбінати. Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат - одне з найпотужніших комбінатів України, що має повний технологічний цикл: від видобутку сирої руди відкритим способом до виробництва залізорудних обкотишів для металургійних підприємств. Вміст заліза в обкотишах Полтавського ГЗК за рахунок застосування різних схем збагачення становить від 60% до 65%. Продукція комбінату експортується для підприємств чорної металургії різних країн світу. З 2013 року видобуток залізної руди здійснює також і Єристівський ГЗК.
Потужною є харчова галузь, яка об’єднує більше 200 підприємств і представлена м’яс- ною, молокопереробною, цукровою, хлібопекарською, кондитерською, борошнокруп’я- ною та лікеро-горілчаною, пивоварною, масложировою промисловістю, виробництвом безалкогольних напоїв.
image2
image3
image4
Область забезпечує понад 20% загальноукраїнських обсягів виробництва цукру та твер- дих сирів, а також майже 40% тютюнових виробів.
Підприємства харчової промисловості Полтавщини спеціалізуються на виробництві ви- сокоякісної продукції, яка відповідає міжнародним стандартам. Продукція області відома такими торговими марками, як: «Пирятинський сирзавод», «Гадячсир», «Гармонія», «Фар- ро», «Домінік», «Молочний шлях», «Лукас», «Миргородська вода», «Джей Ті Інтернешнл Україна» та інші.

СТРУКТУРА ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

image5

ПРОДУКЦІЯ, ЩО ВИРОБЛЯЄТЬСЯ В РЕГІОНІ

Виробництво окремих видів промислової продукціїПитома вага області в економіці України1, %
Нафта сира, у тому числі нафта, одержана з мінералів бітумінозних12
Газовий конденсат природний, одержаний з родовищ газу природного65
Газ природний скраплений або в газоподібному стані43
М’ясо великої рогатої худоби свіже чи охолоджене6
М’ясо свиней свіже чи охолоджене20
Вироби ковбасні14
Олія соняшникова нерафінована та її фракції (крім хімічно модифікованих)5
Молоко рідке оброблене (пастеризоване, стерилізоване, гомогенізоване, топлене, пептизоване)4
Масло вершкове17
Сир свіжий неферментований (недозрілий і невитриманий; уключаючи сир із молочної сироватки та кисломолочний сир)14
Сири жирні12
Йогурт та інші ферментовані чи сквашені молоко та вершки9
Хліб та вироби хлібобулочні, нетривалого зберігання3
Цукор білий кристалічний буряковий15
Шоколад та готові харчові продукти, що містять какао (крім какао-порошку підсолодженого), у пакованнях масою менше 2 кг9
Вироби кондитерські цукрові (у тому числі шоколад білий), що не містять какао35
Трикотаж спідній19
Костюми, комплекти, піджаки, блейзери, сукні, спідниці, спідниці-брюки, брюки, комбінезони та напівкомбінезони, бриджі та шорти, трикотажні машинного або ручного в’язання, жіночі та дівчачі5
Цегла невогнетривка керамічна будівельна (крім виробів з борошна кам’яного кремнеземистого чи ґрунтів діатомітових)5
Елементи конструкцій збірні для будівництва з цементу, бетону або каменю штучного3