Construction

Серед регіонів України Полтавська область займає 5 місце за відсотком у загальному обсязі виконаних будівельних робіт та 2 місце – за показником виробничої активності у розрахунку на 1 особу наявного населення (2389 грн на 1 особу). Питома вага будівельної галузі області в загальноукраїнських обсягах виробництва становить 6,4%. Капітальні інвестиції у будівництво за січень-червень 2017 року склали 435 млн грн, або 7,4% із загального обсягу капітальних інвестицій в економіку області.
image1
image2
В області зареєстровано 731 підприємств будівельної галузі, на яких зайнято 9,5 тис. працівників. Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника становить близько 7,6 тис. грн, що в 1,2 раза більше, ніж в цілому по області і у 2,4 раза від мінімальної заробітної плати. Наявність на території області покладів будівельного каменю, цегельно-черепичної та керамзитової сировини, будівельного піску та піску для виробництва скла, глини туго- плавкої робить її цікавою для виробників будівельниїх матеріалів.
image3
image4
image5
В цій сфері вже працюють підприємства, по виготовленню виробів із деревини, вікон та дверей з пластмас, будівельної цегли, виробів з бетону та цементу, сухих будівельних сумішів, будівельного та декоративного каменю, виробів з асфальту, збірних будівельних конструкцій з чавуну та сталі. Галузь будівництва та виробництва будівельних матеріалів має значний потенціал для росту, який базується високих темпах житлового будівництва, забезпеченостістю тери- торій області містобудівною документацією та наявністю достатньої кількості кваліфікованих кадрів інженерно-технічних та робітничих професій.

ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ ОБ’ЄКТІВ ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА 2011-2015 роки

image6
Підготовку кадрів будівельної галузі, здійснюють: Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка – багатопрофільний університет, який забезпечує потребу регіону у спеціалістах по 30-ти спеціальностям; Кременчуцькицй національний університет ім. М.Остроградського; 7 професійно-навчальних закладів, які в повній мірі забезпечують потреби регіонального ринку праці у будівельній галузі області. Партнерами в проектуванні об’єктів на територій області можуть стати: Державний про- ектний інститут "Міськбудпроект" – розробка проектно-кошторисної документації для нового будівництва, розширення, реконструкції та капітального ремонту об"єктів проми- слового та житлово - комунального призначення, розробка проектів благоустрою, інженерних мереж та споруд; Філія Державного науково-дослідного та проектно-вишукуваль- ного інституту "НДІпроектреконструкція" – базова організація з нормування та стандар- тизації реконструкції, ремонту та експлуатації житлово-цивільних і комунальних об"єктів.