Construction

Серед регіонів України Полтавська область займає 5 місце за відсотком у загальному обсязі виконаних будівельних робіт та 2 місце – за показником виробничої активності у розрахунку на 1 особу наявного населення (3898 грн на 1 особу). Питома вага будівельної галузі області в загальноукраїнських обсягах виробництва становить 5,8%. Капітальні інвестиції у будівництво за 2017 рік склали 1284,3 млн грн, або 8,5% із загального обсягу капітальних інвестицій в економіку області.
image1
image2
В області зареєстровано 715 підприємств будівельної галузі, на яких зайнято 8,8 тис. працівників. Середньомісячна  заробітна плата одного штатного працівника становить 7985 грн., що в 1,2 раза більше, ніж в цілому по області та у 2,1 рази від мінімальної заробітної плати. Наявність на території області покладів будівельного каменю, цегельно-черепичної та керамзитової сировини, будівельного піску та піску для виробництва скла, глини туго- плавкої робить її цікавою для виробників будівельниїх матеріалів.
image3
image4
image5
В цій сфері вже працюють підприємства, по виготовленню виробів із деревини, вікон та дверей з пластмас, будівельної цегли, виробів з бетону та цементу, сухих будівельних сумішів, будівельного та декоративного каменю, виробів з асфальту, збірних будівельних конструкцій з чавуну та сталі. Галузь будівництва та виробництва будівельних матеріалів має значний потенціал для росту, який базується на забезпеченості території області містобудівною документацією, високих темпах житлового будівництва та наявністю достатньої кількості кваліфікованих кадрів інженерно-технічних та робітничих професій.

ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ ОБ’ЄКТІВ ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА 2013-2017 роки

image6
Підготовку кадрів будівельної галузі, здійснюють: Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка – багатопрофільний університет, який забезпечує потребу регіону у спеціалістах по 30-ти спеціальностям; Кременчуцькицй національний університет ім. М.Остроградського; 7 професійно-навчальних закладів, які в повній мірі забезпечують потреби регіонального ринку праці у будівельній галузі області. Партнерами в проектуванні об’єктів на територій області можуть стати: Державний проектний інститут "Міськбудпроект" – розробка проектно-кошторисної документації для нового будівництва, розширення, реконструкції та капітального ремонту об"єктів промислового та житлово - комунального призначення, розробка проектів благоустрою, інженерних мереж та споруд; Філія Державного науково-дослідного та проектно-вишукувального інституту "НДІпроектреконструкція" – базова організація з нормування та стандар- тизації реконструкції, ремонту та експлуатації житлово-цивільних і комунальних об"єктів.
Свою співпрацю по спорудженню житла з залученням коштів громадян – інвесторів за місцевими житловими програмами через фонди фінансування будівництва, як управитель, пропонує Полтавське регіональне управління ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Держмолодьжитло має в арсеналі достатній власний капітал, матеріально-технічну базу, професійні кадри, відпрацьовані та врегульовані внутрішніми нормативними актами схеми взаємодії з учасниками, досвід роботи, партнерську надійність і довіру інвесторів.