Transport and communications

У Полтавській області найбільше розвинені такі види транспорту: залізничний, автомо- більний, повітряний, водний та електротранспорт. За 2015 р. підприємствами транспорту виконано вантажооборот та перевезено (від- правлено) вантажів відповідно на 1,6% більше та на 0,8% менше, ніж за 2014 р.

ВАНТАЖООБОРОТ ПІДПРИЄМСТВ ТРАНСПОРТУ

(наростаючим підсумком у % до відповідного періоду попереднього року) image1
Джерело: Офіційний сайт Головного управління статистики у Полтавській області (http://pl.ukrstat.gov.ua/).
За 2015 р. пасажирським транспортом виконано пасажирську роботу в обсязі 2657,4 млн пас. км, що на 7,2% менше, ніж за 2014 р. та перевезено (відправлено) пасажирів на 5,5% більше.

ВАНТАЖООБОРОТ ПІДПРИЄМСТВ ТРАНСПОРТУ

(наростаючим підсумком у % до відповідного періоду попереднього року) image2
Джерело: Офіційний сайт Головного управління статистики у Полтавській області (http://pl.ukrstat.gov.ua/).

ЗАЛІЗНИЧНИЙ ТРАНСПОРТ

Залізниця по області розміщена досить рівномірно. Максимальна віддаленість населе- них пунктів від залізниці не перевищує 50 км. Найбільшими та структуроутворючими залізничними вузлами є: Полтава, Кременчук, Гребінка, Ромодан, а також залізничні стан- ції: Лубни та Миргород. Напрямок від Полтави до Кременчука є частиною стратегічно важливого залізничного ходу для здійснення перевезень транзитних вантажів у напрямку Схід (з боку Росії, Китаю та країн Східного регіону) – одеські чорноморські порти для подальшого їх транс- портування морем, а також важливим елементом у здійсненні концепції Укрзалізниці щодо розмежування вантажного та пасажирського руху з метою впровадження швидкіс- них пасажирських поїздів.
image3
image4
Залізничним транспортом за 2015 р. відправлено 21,7 млн т вантажів та 12,7 млн пасажирів.

АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

Автомобільний транспорт займає одну з провідних ролей як у внутрішньообласних, так і в зовнішніх зв’язках. Крім того, він обслуговує та доповнює залізничний і річковий транс- порт. Маршрутна мережа Полтавської області протягом останніх трьох років сформована, практично всі населені області охоплені транспортним сполученням, зокрема, авто- транспортом загального користування охоплені 15 міст, у тому числі 6 обласного зна- чення, 20 селищ та 1619 сільських населених пунктів. Підприємствами автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень, виконаних фізичними особами-підприємцями) за 2015 р. перевезено 2,6 млн т вантажів і виконано вантажооборот у обсязі 744,3 млн ткм.
image5
image6
image7
За 2015 р. послугами пасажирського автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень, виконаних фізичними особами-підприємцями) скористалися 51,9 млн пасажирів.

ЕЛЕКТРОТРАНСПОРТ

В області також налічується два підприємства електротранспорту у м. Кременчуці та м. Полтаві, загальна довжина контактних ліній яких становить 204,4 км, у тому числі по м. Полтаві – 75 км, м.Кременчуці – 129,4 км. Парк електротранспорту складає у м. Полтава – 65 тролейбусів, а у м. Кременчуці – 64. Міським електротранспортом за 2015 р. перевезено 55,5 млн пасажирів, виконано паса- жирську роботу в обсязі 296,9 млн пас. км.
image8
image9
image10

ПОВІТРЯНИЙ ТРАНСПОРТ

Полтавське обласне комунальне підприємство «Аеропорт–Полтава» на сьогоднішній день – складний майновий комплекс, що розташований на земельній ділянці 214 га. Бетонна злітно-посадкова смуга довжиною 2550 м та шириною 42 м забезпечує прийом – випуск літаків загальною злітною масою до 61 т включно та обладнана світлосигналь- ною системою посадки літаків М2\2. Наявна спеціалізована техніка та обладнання дозволяють у повному обсязі забезпечити обслуговування таких літаків, як: АН-12, АН-24, АН-140, ЯК-40, ЯК-42, ТУ-134, Falkon-900, JET-328, GLF-550, CRJ-2, Embraer- 145, SAAB-340.
image11
image12
image13

ВОДНИЙ ТРАНСПОРТ

Судноплавні річки області – Дніпро, Сула, Ворскла. Транспортні шляхи проходять по Дніпру, Сулі – від гирла до пристані Тарасівка, по Ворсклі – від гирла до м. Кобеляки. Кременчуцький річковий порт – єдиний в Полтавській області, розташований на лівому березі Дніпра, у центрі України.

image14

Порт має матеріальну базу, до складу якої входить флот, вантажна дільниця, плавуча механізація, док, судоремонтні майстерні. Порт відкритий для судів типу «ріка-море» і має можливість отримувати різноманітні вантажі із портів Дніпра, Чорного та Середземного морів, а також доставляти продукцію українських виробників на Європейський ринок. Загальна площа порту складає 18,8 га, довжина причальної стінки – 608 п.м. Технічна можливість підприємства дозволяє видобувати і переробляти більше 1 мільйона тонн піску на рік. Проектні обсяги підприємства з перевантаження передбачають 8-10 тисяч тонн вантаж- них робіт на добу, в тому числі фронт навантаження – понад 50 вагонів у зміну. Проектні обсяги підприємства передбачають 6-8 тисяч тонн вантажних перевезень на добу. image15

Для зберігання вантажів порт має закриті складські приміщення загальною площею 1063 куб. м та спеціалізовані відкриті – 30600 кв. м.

ЗВ"ЯЗОК

Населення області користується широкосмуговим Інтернетом, стрімко зростає чисель- ність користувачів 3G. Мобільний зв`язок, поруч із стаціонарним, є основним засобом комунікації населення області.
image16
image17
image18