Registration Procedure

image1

У березні Мін"юст, Державне агентство з питань електронного урядування та фонд "Східна Європа" презентували електронні послуги у сфері реєстрації бізнесу.

Для фізичних осіб-підприємців доступна державна реєстрація та внесення змін до відомостей, включення відомостей до реєстру та припинення підприємницької діяльності. Для юридичних осіб — державна реєстрація створення підприємства та включення відомостей до реєстру.

online.minjust.gov.ua

 

 

РЕЄСТРАЦІЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИimage2

Згідно з пунктом 14 статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» реєстрація юридичних осіб (крім громадських формувань) здійснюється виконавчими органами сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси, акредитовані суб"єкти.

ДОКУМЕНТИ

Перелік документів, необхідних для державної реєстрації юридичної особи зазначені у статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Реєстрація юридичної особи на підставі документів, поданих в електронній формі проводиться незалежно від місця знаходження юридичної особи в межах України.
Онлайн процедура online.minjust.gov.ua/registration-ur

РЕЄСТРАЦІЯ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ ПІДПРИЄМЦЯ

Згідно з пунктом 14 статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» реєстрація фізичних осіб-підприємців здійснюється виконавчими органами сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси, акредитовані суб"єкти.

ДОКУМЕНТИ

Перелік документів, необхідних для державної реєстрації фізичної особи-підприємця зазначено у ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Реєстрація/припинення фізичної особи-підприємця на підставі документів, поданих в електронній формі проводиться незалежно від місця знаходження фізичної особи-підприємця в межах України.
Онлайн процедура online.minjust.gov.ua/registration-fiz

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Перелік документів для проведення державної реєстрації юридичної особи встановлений статтею 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців". Документи можуть бути подані особисто або надіслані поштовим відправленням з описом вкладення, або в електронній формі.

ОБОВ’ЯЗКОВІ ДОКУМЕНТИ

1. Заповнена реєстраційна картка:

- реєстраційна картка (Форма 1) - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи або реєстраційна картка (Форма 2) - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації діючої (діючих) юридичної особи (юридичних осіб) у результаті злиття, поділу, виділу або перетворення. До реєстраційної картки може бути подана як додаток заява щодо обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Довідково: У разі подання документів поштовим відправленням справжність підпису заявника на реєстраційній картці повинна бути нотаріально засвідчена.

2. Рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи (примірник оригіналу, ксерокопія, нотаріально засвідчена копія).

- протокол загальних чи установчих зборів засновників або рішення засновника.

3. Два примірники установчих документів:

- статут (або положення, або засновницький договір) прошивається, пронумеровується та підписується засновником (засновниками) або уповноваженими особами.
Довідково: статут не подається при створенні юридичної особи на підставі модельного статуту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України. В реєстраційній картці проставляється відповідна відмітка з посиланням на типовий установчий документ.
Довідково: Адміністративний збір не справляється.

Додаткові документи:

1. Документ, що засвідчує повноваження (довіреність, доручення тощо)- якщо документи подаються представником.

2. Документ про надання земельної ділянки у власність або в оренду - для створення фермерського господарства. Це може бути:

- копія Державного акта на право приватної власності засновника на землю;
- копія Державного акта на право постійного користування землею засновником;
- копія договору про право користування землею засновником, зокрема на умовах оренди.

3. Документ про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місцезнаходження, зокрема витяг із торговельного, банківського або судового реєстру, які мають бути легалізовані в установленому порядку - якщо засновником є іноземна юридична особа.

4. Передавальний акт - для створення юридичної особи у результаті злиття, приєднання або перетворення.

5. Розподільчий баланс - для створення юридичної особи у результаті поділу або виділу.

6. Копія рішення органів Антимонопольного комітету України або Кабінету Міністрів України про надання дозволу на узгоджені дії або на концентрацію суб"єктів господарювання -для створення юридичної особи, яка може займати монопольне становище на ринку.

Строк надання послуги: державна реєстрація юридичної особи здійснюється у день надходження документів,передбачених цим Законом(стаття 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців").

Результат надання послуги: один примірник оригіналу установчих документівюридичної особи та виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців – протягом 24 годин, крім вихідних та святкових днів, після отримання державним реєстратором від органів статистики, державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України даних про взяття на облік юридичної особи (стаття 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців").

 

УВАГА! Всі документи подаються державною (українською) мовою.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

36003, м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, 3
Тел./факс: (05322) 2-05-28
Веб-сайт: http://www.just.gov.ua
Е-mail: info@pl.minjust.gov.ua
Заступник начальника ГТУЮ з питань державної реєстрації - начальник управління Григор’єва Людмила Миколаївна (05322) 2-05-28
Відділ взаємодії з суб"єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів
36003, м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, 3
тел./факс: (05322) 2-28-38
Заступник начальника Управління – начальник відділу Зезекало Богдан Ігорович (05322) 2-28-38
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану
36014, м. Полтава, вул. Зигіна, 1-а
тел.: (05322) 7-36-51, 2-49-06, 60-93-16, факс: (05322) 2-49-06
Начальник відділу Беспалько Віта Володимирівна (0532) 60-93-14
Відділ розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
36003, м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, 3
тел./факс: (05322) 2-28-60
Начальник відділу Гриценко Тетяна Анатоліївна (05322) 2-28-60
Відділ державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань
36003, м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, 3
тел./факс: (0532) 60-60-45
Начальник відділу Бугрій Наталія Миколаївна (0532) 60-60-45