Export and Import

Зовнішньоторговельний оборот товарів Полтавської області за підсумками 7 місяців 2017 року становив 1,69 млрд. дол. США. Позитивне сальдо складає 0,49 млрд. дол. США.
Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,82.
Обсяг експорту товарів становив 1092,3 млн. дол. США, а обсяг імпорту – 599,6 млн. дол. США.
Зовнішньоторговельні операції товарами область здійснювала з партнерами зі 134 країн світу.

ГЕОГРАФІЧНА СТРУКТУРА ЕКСПОРТУ

image1
Полтавщина торгує з усіма країнами-членами Європейського Союзу, обсяг експорту склав 526 млн. дол. США. При цьому, у 1,6 разів зросли експортні поставки товарів з області на європейський ринок, що становить майже половину від загальнообласного експорту.
На ринку країн Азії найбільшими споживачами продукції Полтавської області були такі країни, як Японія, Китай, Іран та Республіка Корея.
На найбільшого торговельного партнера Полтавської області серед країн Африки – Єгипет припадає майже 3% загальнообласного експорту товарів, що становить 32,2 млн. дол. США.
Найбільше в товарній структурі експорту області переважають мінеральні продукти, продукти рослинного походження та готові харчові продукти. При цьому, зростання демонструють усі найбільші товарі групи регіонального експорту.

ТОВАРНА СТРУКТУРА ЕКСПОРТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

image2

Імпорт товарів із країн Європейського Союзу становив 136,1 млн. дол. США, або 22,7% від загального обсягу, та збільшився проти показників попереднього періоду минулого року на 2,7%.
Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Азербайджану, Росії, Білорусі, Китаю, Німеччини, Казахстану та США.
У структурі імпорту товарів значна частка припадала на мінеральні продукти, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, готові харчові продукти та недорогоцінні метали і вироби з них.

ТОВАРНА СТРУКТУРА ІМПОРТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

image3