IFI (Іnternational financial institution)


Полтавська область активно залучає фінансові та грантові ресурси для розвитку та зберігає позиції інвестиційно привабливого регіону.

Станом на кінець 2017 року в області реалізуються 6 проектів, що фінансуються міжнародними фінансовими організаціями. Більшість із них направлені на впровадження енергоефективних заходів.

За фінансової підтримки Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) реалізуються проекти:

1) проект «Технічне переоснащення та модернізація вуличного освітлення міста Кременчук Полтавської області» (проведено заміну 600 ламп розжарювання на 26 Вт під дією світла Діод для вуличного освітлення міста Кременчука. Загальна вартість проекту – 6,2 млн.грн. (з них 5,6 тис.грн. – кредитні кошти).

2) проект «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в м.Лубни шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED технологій та впровадження загальноміської системи управління освітленням вулиць» із залученням коштів Фонду Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології (Е5Р). Проект передбачає демонтаж застарілого обладнання, постачання та монтаж всього необхідного електротехнічного обладнання для капітального ремонту мереж вуличного освітлення в м. Лубни шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED технологій та впровадження загальноміської системи управління освітленням вулиць, а також закупівлю 178 світлодіодних світильників потужністю 139 Вт та 136 світлодіодних світильників потужністю 36 Вт. (Наразі, проведена процедура закупівлі товарів та послуг. Ведеться робота з укладання договору на роботи та поставку товару.) Загальна орієнтовна вартість проекту – 5,5 млн.грн., з них кошти Е5Р – 71 тис.євро.

3) проект «Модернізація теплового району «Авіамістечко» в місті Миргороді Полтавської області», що фінансується НЕФКО в рамках програми DemoUkrainaDH (проект передбачає створення окремої мережі прийнятного розміру для повної модернізації, починаючи із джерела генерації теплової енергії і охоплюючи всіх підключених споживачів (17 ІТП), в тому числі керована попитом оновлена трубопровідна опалювальна мережа; загальна вартість проекту – 882 тис.євро, з них 300 тис.євро – грантова складова, 448 тис.євро – кредитні кошти, 134 тис.євро - співфінансування);

4) проект «Підвищення енергоефективності системи централізованого теплопостачання в місті Горішні Плавні», що фінансується  НЕФКО, Е5Р, SIDA (в рамках проекту проведено замінену котельного та допоміжного обладнання котельні на більш енергоефективне (з урахуванням придбання  біопаливного котла), загальна вартість проекту – 8,6 млн.євро, з них 6,1 млн.євро – грантова складова).

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації є реципієнтом проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», що фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку – інституцією Світового банку. В рамках цього проекту  придбано медичне та лабораторне обладнання, а також реагенти для оснащення центрів первинної медико-санітарної допомоги, обласних, районних та міських лікарень.  Поставлена комп’ютерна, офісна техніка та частково меблі для тренінгових центрів, Центру здоров'я та Департаменту охорони здоров’я (загальна вартість комп’ютерної техніки, муляжів та меблів – більше 1,0 млн. дол. США).

Європейський банк реконструкції та розвитку та фонд Е5Р фінансують проект «Оновлення міського електротранспорту м. Кременчука», що фінансується  (передбачено оновлення рухомого складу електротранспорту в м. Кременчуці у кількості 50 одиниць та будівництво нової тролейбусної лінії; загальна вартість проекту – 10 млн.євро, з них 2 млн.євро – грантова складова Е4Р, 8 млн.євро – кредитні кошти).