Tourism

Серед інших областей центральної України Полтавщина має значний туристично- рекреаційний потенціал.
У туризмі та санаторно-курортній сфері функціонує 75 готелів, 12 санаторіїв, 230 туристичних фірм, 76 агроосель-садиб, 23 центри активного туризму, 15 центрів туристичної інформації, більше 300 суб’єктів господарювання.
Понад 200 фахівців-екскурсоводів допоможуть Вам у знайомстві з краєм. Два вищі навчальні заклади м. Полтави готують профільних фахівців для галузі, і попит навчання на ці напрямки постійно збільшується. Проводяться заходи, які сприяють єднанню теорії та ефективному проходженню практики на об’єктах туристичної інфраструктури.
В області туристам пропонується понад 100 туристично-екскурсійних маршрутів, розви- нені різні види туризму. 38 державних та 100 громадських музеїв включені в основні культурно-пізнавальні маршрути. Музейні установи області постійно вдосконалюють форми роботи, розширюють послуги. Запроваджено нічні екскурсії, інтерактивні, постановочні та інші.
image1
image2
image3
До послуг відпочиваючих 363 територій та об'єктів природно-заповідного фонду: заказ- ники, пам'ятки природи та садово-паркового мистецтва, регіональні ландшафтні парки, дендропарки, заповідні урочища тощо. Один з них - комунальна установа «Рекреаційний центр «Криворудський» Полтавської обласної ради (підвідомча установа). Санаторно-курортний відпочинок здійснюється з використанням власних джерел міне- ральних вод. (Полтавський, Новосанжарський, Миргородський, Зіньківський, В.Багачан- ський райони). ПрАТ лікувально-оздоровчих закладів «Миргородкурорт» нині є однією із найбільш потужних санаторно-курортною системою в Україні. У 2011 році прийнято Закон України «Про оголошення природних територій міста Миргорода Полтавської області курортом державного значення». Сьогодні більшість із санаторно-курортних закладів області є популянними місцями відпочинку та лікування.
Серед лідерів туристичної відвідуваності є етнографічні маршрути (Опішня, Миргород, Пирятин – кераміка, Решетилівка – вишивка та ткацтво, Карлівка – писанкарство) з використанням народних промислів та ремесел, їх збереженням та відновленням, організацією майстер-класів. Значний внесок у залучення туристів належить культурно-мистецьким подіям (туризм подій), які проводяться в містах і районах області та набувають популярності в Україні та за її межами. Національний Сорочинський ярмарок давно є візитівкою етномаршрутів області та збирає декількасот тисяч туристів щороку. В області є умови для короткотермінового відпочинку (уікенд-турів) для туристів із сусід- ніх регіонів; активного відпочинку (кінний, водний, пішохідний, велотуризм, спортивно- оздоровчий); сільського зеленого туризму.
image5
image6
image7
image8